עדנה פרידמן 

-

עדנה פרידמן - רעיה, אם, סבתא   27.2.2011 – 8.2.1940

 

עדנה נולדה בקרית פרוסטיג, לדוד ומרים (לבית גלאס) רוטמן , אחות צעירה לאריה.

עדנה הייתה אשת משפחה מסורה ואוהבת. במשך 52 שנים הייתה לה זוגיות מרגשת ומכבדת עם בעלה חיים. כשהייתה בת 20 היא הפכה לאם כאשר נולד בנה הבכור אלון, ולאחר 6 שנים הצטרפה למשפחה הבת הצעירה, חבצלת. היא הייתה אם מעורבת ואכפתית. היה לה קשר אמיץ עם נכדיה הדס, נדב וטל. היא הקפידה להתייצב בכל אירוע משמעותי בחייהם, מבלי להירתע מהמרחק הגאוגרפי. שוחחה במשך שעות עם הנכדים ונתנה להם תחושה של בטחון.

עדנה הייתה אשת חינוך בכל רמ"ח איבריה. את חייה המקצועיים התחילה כמורה בבי"ס קורצ'ק, המשיכה כמורה בבי"ס היהודי בניירובי, הדריכה בהתנדבות במוזיאון בניירובי בירת קניה, ובשנותיה האחרונות התנדבה ללמד ילדים עם צרכים מיוחדים בבי"ס בכרמיאל. היא הייתה מוערכת ואהובה בכל המסגרות בהן לימדה ועבדה בהתנדבות.

עדנה הייתה מארחת למופת. ביתה אשר היה תמיד פתוח, הפך בקניה למקום מפלט עבור תרמילאים ישראלים שרצו למלא מצברים, לחוש שוב שהם חלק ממשפחה. היא אהבה לבשל ולאפות, זכרה את ההעדפות הקולינריות של מכריה, קרנה מאושר כאשר הבית היה מלא אורחים.

עדנה הייתה אשת חברה ושיח. היא יצרה קשרים אמיצים בקלות, שמרה על חברויות לאורך שנים רבות ללא תלות בזמן או מקום. היא הייתה אוזן קשבת לאנשים רבים אשר שיתפו אותה בחוויות, סודות, התלבטויות.

עדנה הייתה עולם ומלואו עבורנו. אנו נשמור את זכרה בלבנו לעד.

 

יהי זכרה ברוך.

מסמכים: