נטע שמיר (גוטפרוינד) 

-

נטע שמיר (גוטפרוינד) 2011 – 1973

 

נטע נולדה בבאר שבע וגדלה בירושלים.                                                                   

מגיל צעיר, ואפילו צעיר מאד, רצתה להיות פסיכולוגית. יש אנשים שבוחרים מקצוע, אבל נטע הייתה בין אלה שקיים עבורם מקצוע אחד ויחיד, אליו נועדו. היא השלימה את המסלול הארוך של הכשרה כפסיכולוגית קלינית והחלה לעבוד במקצועה. חבר ללימודים אמר עליה "אנחנו כולנו למדנו, היא כבר ידעה."

בשנת 1999 הכירה את אמיר, ומהר מאד באה החתונה והילדים. ראשונה נולדה רומי ואחר כך נמרוד.

לאחר שחרורו של אמיר מצבא הקבע עברה המשפחה לגור בגליל, "לניסיון", בישוב צורית. נטע החלה לעבוד במרפאת הגיל הרך בבית החולים "זיו" בצפת וטיפלה גם במבוגרים. אחרי שנתיים של מגורים בצורית החליטה המשפחה להפוך את משגב לביתה והמשפחה עברה לגור ביובלים בשנת 2007, שם נולד נדב.

קצת לפני המעבר ליובלים התברר לנטע שלקתה בגידול מסוג מלנומה. נטע טופלה וכל הבדיקות והמעקב המדוקדק הראו שהכול כשורה והמחלה מאחוריה.

לאחר זמן מה ביובלים עברה לגור עם המשפחה גם חוה, אמה של נטע, והכל נראה נפלא בשנים הללו. נטע התקדמה בעבודתה, ופתחה במקביל לעבודתה בבית החולים "זיו" קליניקה פרטית שהחלה לשגשג. לנטע היו תכניות רבות בתחומים רבים אך בסוף שנת 2010 התברר שמחלת המלנומה שבה, והפעם בצורה סוערת מאד. כחמישים ימים לאחר שהתגלתה המחלה מחדש נטע כבר לא הייתה עמנו. על קברה במשגב נכתבה שורה משיר של רבי יהודה הלוי, "ולא יֵדעוּ רגבים מה בתוכם."

 

יהי זכרה ברוך.