יואב הדר 

-

יואב הדר (אדלר)  2005 – 1946
 

ב-2 לאוגוסט 1982 הייתה משפחת הדר המשפחה הראשונה שעלתה בהתרגשות רבה ליובלים: יואב, חיה, עדו בן  ה- 11 ,עדית בת ה- 9 וכלבת הקוקר-ספנייל ליידי.

יואב אהב מאד את החיים ביובלים וברצון רב התנדב לכל פעילות שנדרשה בשנים הראשונות לעליה על הקרקע. רכש חברים רבים ביובלים ושמח לתרום את חלקו באירועים ובמפגשים.

בעת העלייה ליובלים שרת יואב בחיל הים וחיה נכנסה לתפקיד מזכיר-גזבר של הישוב החדש.

יואב שרת בשייטת הצוללות בתפקידי שטח כרס"ר מכונה בצוללת והרבה בהפלגות ובתפקידי פיקוד כרס"ר השייטת ומפקד קורס צוללן במסגרתו שהה רבות בנחל הקישון.

לאחר 23 שנות שרות השתחרר יואב  ב-1986 ופתח בחיים אזרחיים. במשך מספר שנים ניהל את מחלקת האחזקה של המועצה האזורית "משגב" ותרם רבות לפיתוח היישובים וקידום התשתיות באזור.

בשנותיו האחרונות עבד במפעל "ליפוג'ן" שהוקם ע"י שלושה מחבריו יוצאי שייטת הצוללות באזור התעשייה תרדיון.

את שעותיו הפנויות הקדיש למשפחה, בעיקר לילדיו הצעירים, ענת שנולדה ב-1984 ובן הזקונים ענר שנולד ב-1987 , לאחר פרישתו מצה"ל. בשנותיו האחרונות הספיק להיות סבא מסור לדניאל, ראשון נכדיו, המתגורר ביובלים.

בשנת 2003 חלה בלימפומה ובמשך שנה וחצי נלחם על חייו בנחישות ובאופטימיות מתמדת. הטיפולים הרבים והקשים שעבר לא החלישו את רוחו והשלווה שהקרין כל העת עם החיוך הקבוע עודדו את כל הסובבים אותו, ובעיקר את בני משפחתו.

שלושה חדשים לאחר שעבר השתלת מח עצם, נכנע לגופו הדואב ,ב-1 למרץ 2005.

יואב הוכר כנפגע הקישון והוכרז כחלל צה"ל.

בנו עדו מתגורר בניו זילנד עם רעייתו יעל (לבית שמאי, בת ראש פינה) וילדיהם נעם, עמרי ונטע. בתו עדית בנתה את ביתה בשלב ה' ביובלים עם בעלה אייל קמרט וילדיהם דניאל ואורי. בתו ענת עם בעלה אלירן איציק ובנם שיר מתגוררים בבית המשפחה ביובלים וכאן מתגורר גם ענר, צעיר הבנים.

יואב הדר, בן לפליכס ושושנה אדלר ז"ל .

 

יהי זכרו ברוך.